test - test -
ד”ר יפעת סנדלר דרך אלי הורוביץ 12, כפר סבא, ישראל
 • צור קשר עם העסק
  תחום : כאב
  מיקום : כפר סבא

  מומחית לטיפול בכאב

  עיקרי הפעילות:

  טיפול בכאבים מסוגים שונים :


   

  ד”ר סנדלר מאמינה שלכל אדם באשר הוא, יש זכות לחיות חיים מלאים ונטולי כאב. אם אתם או מישהו קרוב אליכם סובל מכאבים שמפריעים לתפקודו התקין, אל תפסיקו לבדוק, לחפש ולשאול, עד אשר יימצא פתרון לכאב שלכם.

   

  יתרונות מקצועיים:

   

  ד”ר סנדלר בודקת, מאבחנת ומטפלת בכל מטופל שמגיע אלי להתייעצות בגישה רב ממדית. מתוך הבנה שכאב הוא הרבה מעבר לתסמין המעיד על ליקוי גופני כלשהו. אלא חוויה סובייקטיבית המושפעת משילוב של שפעול הנוסיספטורים וויסות של מערכת העצבים המרכזית לצד גורמים פסיכולוגיים, חברתיים וסביבתיים. בהתאם להבנה שיש לבחון כל מקרה של מטופל הסובל מכאב לגופו ובראייה רב ממדית, ד”ר סנדלר התמקצעה כבר במהלך לימודייה כרופאה לשיכוך כאב, גם בתחומים אחרים כמו קורס שנתי בפסיכותרפיה ב’אוניברסיטת תל אביב’, הסמכה בטיפול בהתמכרויות וטיפול בבופרנורפין להתמכרויות לאופיואידים מטעם ה’טכניון’, קורסים מתקדמים לטיפול בדיקור יבש, קורס היפנוזה והכשרות בארץ ובחו”ל לטיפולים בהנחיית אולטראסאונד.

   

  ניסיון:

   

  ד”ר סנדלר היא מומחית בהרדמה ובשיכוך כאב. בוגרת לימודי רפואה בבולוניה, איטליה. את התמחותה בהרדמה וטיפול נמרץ עברה בתל השומר. בנוסף, עברה התמחות בשיכוך כאב בבית חולים ‘העמק’ בעפולה ובבית החולים ‘איכילוב’ בתל אביב. כיום ד”ר סנדלר משמשת כרופאה בכירה ביחידת שיקום הכאב בבית החולים לוינשטיין – מרכז לשיקום ברעננה, מטפלת באופן פרטי במרכז טל בתל אביב ובמדיקל השרון בכפר סבא ובמרפאתה הפרטית.

   

  יעדים וחזון:

   

  “אני שואפת להגדיל את המודעות לרפואת הכאב בקרב האוכלוסיה כולה. בדרך הטבע, אם נרצה או לא, אין אדם שלא יסבול מכאב לפחות פעם אחת במהלך חייו. לכן, חשוב שכל אדם באשר הוא יהיה מודע לאופציה הטיפולית העומדת בפניו להקלת הכאב. במקביל, חשוב לי שכל מטופל יזכה לטיפול בגישה רב ממדית, תוך התחשבות במכלול האספקטים שיכולים להוביל לתחושת הכאב”.

   

  בנימה אישית:

  לא רבים יודעים את זה אבל ישנה חשיבות גדולה להתחיל טיפול בשיכוך כאב באמצעים שונים סמוך להופעת התסמינים, על ידי כך ש”נתפוס” את הכאב בזמן, נוכל למנוע את הפיכתו לכרוני ולאפשר החלמה מהירה וחזרה לתפקוד מלא ותקין. לכן, במידה ואתם או מישהו שקרוב אליכם סובל מכאב שמסרב לעבור, פנו בהקדם לקבלת ייעוץ”.

   

  ד”ר סנדלר מטפלת ב:

  כאבים ממקור שריר שלד

   

   

  ישנם גורמים רבים ומגוונים לכאבי שריר שלד. הסיבות לכאבים לא בהכרח חייבות לנבוע מטראומה מסוימת או מאמץ פתאומי ויוצא דופן, לעיתים הכאבים נגרמים עקב מאמצים ועומסים יומיומיים כמו למשל: כאב הנובע מישיבה ממושכת, ממאמץ של עבודה מול מחשב, כאבי ראש כתוצאה ממתח, כאבי גב כתוצאה מחוסר בפעילות גופנית ועוד. כמובן שגם פגיעות גדולות יותר כמו פגיעה כתוצאה מתאונת דרכים חס וחלילה, גורמות לכאבי שריר שלד. בנוסף, כאבי שריר שלד יכולים לנבוע ממחלות או תסמונות מסוימות. כאב שרירי מוגדר ככאב עמוק ומציק שמקרין למקומות אחרים בגוף ובדרך כלל קשה להגדיר את הנקודה המדויקת שכואבת. כאשר צץ כאב חדש וברור מה מקורו, יש לדאוג בראש וראשונה לשינוי הסיבות שגרמו לכאב. כלומר: שינוי סביבת העבודה, שינוי התנועתיות או היציבה. שנית, במידה והכאב גדול ומציק, ניתן ליטול משככי כאבים כגון: אופטלגין, נורופן וכדומה. במידה ועבר זמן ממושך בו הכאב לא עבר ואתם לא מצליחים להצביע על הסיבה הברורה להימשכותו, יש לפנות למרפאת כאב לייעוץ.

   

   

  כאבים כתוצאה מפריצת דיסק

   

   

  כדי להבין מה זה אומר כאבים כתוצאה מפריצת דיסק, צריך קודם להבין מה זה בכלל דיסק? דיסק הוא החומר המחבר בין החוליות השונות בגופנו: בגב, בצוואר ובמקומות נוספים. הוא בנוי מטבעות המכילות נוזל ושומרות על גמישות החוליות. כשאנחנו צעירים, אחוז המים בדיסק גדול ועם השנים הוא הולך ויורד. מה שקובע את חוזק הדיסק ואת עמידותו לאורך שנים הוא חוזק הטבעות. ברגע שישנה פגיעה או שחיקה של הטבעת, עלול הדיסק להיקרע ולהוביל לכאבים והפרעה לתפקוד השוטף והנורמלי.הגורמים לקרע בדיסק וכתוצאה ממנו בלט או פריצת דיסק הם ברובם גנטיים, אך יכולים ונגרמים גם מאורך חיים הכולל עישון, משקל עודף, הרמת משקלים כבדים ותנועתיות לא נכונה. פריצת דיסק יכולה להתרחש בגב התחתון ולהקרין כאבים לרגל שיתבטאו בדרכים שונות, כל אחת בנפרד או יחד: עקצוצים, זרמים או חולשה וחוסר יכולת להניע את הרגל במקום מסוים- מה שעלול להוביל לצליעה, פריצת דיסק מתרחשת גם בצוואר ומתבטא בכאבים שמתחילים בשכם ויורדים כלפי מטה. לפי הנתונים הקיימים עד כה, רק 5%-7% מהסובלים מכאבים עקב פריצת דיסק נזקקים לניתוח כשהוא כשלעצמו יכול לעזור ועומד על 90% הצלחה. יחד עם זאת, ניתוח הוא האופציה האחרונה לאחר שנבדקו כל אמצעי הקלת הכאב האחרים והשמרניים יותר כגון: טיפול במשככי כאבים כמו אקמול, אופטלגין ועוד, טיפול בתרופות נוגדות דלקת כמו: וולטרן, נקסין וכדומה. או טיפולים כמו זריקות אפידורליות, זריקות המוזרקות ישירות לעצב על מנת לטשטש את תחושת הכאב ופיזיותרפיה.

   

   

  כאבים עצביים

   

   

  כאב עצבי הוא כאב שבדרך כלל ברור מאיפה הוא נובע. זהו כאב שמתעוררים ממנו באמצע הלילה, יכול להתבטא בצריבה ונימולים וניתן לזיהוי בבדיקות מעבדה. כאב עצבי נחשב לאחד הכאבים הקשים ביותר לטיפול וככזה המפריע בצורה הגדולה ביותר לאיכות החיים של הסובלים ממנו. אופיו של הכאב העצבי מקשה על ההתמודדות איתו. כלומר: אם בכאבי שרירים או שלד, או בכאבים הנובעים מפריצות דיסק ואחרים, יכול המטופל לשנות משהו או להתנהג אחרת על מנת לשפר את רמת הכאב או להעלימו לחלוטין, כאב עצבי הוא כאב לא צפוי, שלרוב מופיע בהבזקים פתאומיים והגורמים להתעוררותו ברגעים מסוימים יכולים להיות אקראיים לחלוטין ובלתי ניתנים לשליטה. בשל היות הכאב העצבי כל כך שונה מחולה לחולה, הדבר מקשה על האיבחון והטיפול בו, אבל בגדול ישנם כמה שלבים שידועים מראש בטיפול בכאב עצבי, תמיד מתחילים מהטיפול השמרני ביותר וזה נע על סקלה שבקצה השני והקיצוני שלה נמצאים טיפולים כירורגיים וניתוחיים. בשלב הראשון נמצאים טיפולים בתרופות שנמצא שהתרופות היעילות ביותר הן תרופות נוגדות דיכאון ותרופות נגד כיפיון, כל זאת כמובן לצד טיפול פסיכולוגי נפשי ופזיותרפיה. בשלב השני, נמצאות התרופות מסוג אופיואידים, אותם ניתן לקחת במתן תוך ורידי בהזרקה או דרך העור כמשחה. במידה ועברנו עם המטופל הסובל מכאבים את שני השלבים הללו ומצבו לא השתפר לאחר תקופת זמן מספיקה, נמשיך הלאה ונבדוק מהן האופציות הפולשניות העומדות בפנינו, שגם כאן האופציות רבות וניתוח הוא בדרך כלל האפשרות האחרונה.

   

   

  כאבים לאחר ניתוח

   

   

  כאבים לאחר ניתוח מכל סוג שהוא, נובעים מהפגיעה ברקמות החיצוניות והפנימיות. חשוב לזכור שכאב הוא חוויה אישית ומשתנה מאדם לאדם. רק האדם שחש בכאב יוכל לתאר אותו. באופן טבעי, סביר להניח שמספר אנשים יעברו בדיוק את אותו ניתוח וכל אחד מהם יחוש כאב ברמה אחרת. הגישה הרפואית והטיפולית לכאבים שלאחר ניתוח השתנתה בשנים האחרונות. אם פעם, כאבים היו חלק בלתי נפרד מכל ניתוח או טיפול ואף הנחו את הצוות הרפואי להעניק טיפול להקלת הכאב רק במידה והכאב הוא בלתי נסבל, היום יודעים על פי מחקרים רבים שנעשו בתחום, שכאב שאינו מטופל, יכול להוביל לסיבוכים בהחלמה, זיהומים, דלקות שלאחר ניתוח, החלמה איטית יותר והשפעה שלילית ביותר על מצבו הנפשי של המטופל וכתוצאה מזה גם הארכת זמן האישפוז. הנוהל הרפואי לאחר ניתוח אורטופדי, ניתוח בטן וכדומה, הוא להציג למטופל את סרגל הכאב שנע בסולם של 0 עד 10 ולשאול אותו איפה הוא ממקם את רמת הכאב שלו על – פי הערכים הבאים: 1-3 = אין כאב בכלל, 4-6 = כאב בינוני, 7-9 = כאב חזק, 10= כאב בלתי נסבל.

  חשוב לזכור שחשוב וניתן לטפל בכאב. כמטפלים, חשוב לעצור את הכאב לפני שהוא מטפס מעל הערך של 4. בנוסף, כל אדם יגיב שונה לכאב ויהיה זקוק לכמויות שונות של משככי כאבים, כמות שתשפיע על אחד, לא בהכרח תעזור למישהו אחר.יש להבדיל בין סוגי הכאב: כאב חד ופתאומי מתריע על פגיעה כלשהי, לעומת כאב מתמשך שנחשב ככאב כרוני ומטופל כמחלה לכל דבר. לעיתים קשה להבחין בין סוגי הכאב, אבל יש כמה נקודות שיש לשים לב אליהן: אם הכאב הוא לא תוצאה של המצב הרפואי שהיה לפני הניתוח, אין סיבות אחרות שיכולות לגרום לכאב, הוא החל לאחר הניתוח ונמשך מספיק זמן (יותר מחודשיים), אז כנראה מדובר בכאב כרוני. לגבי החשש מהתמכרות למשככי כאבים, זהו חשש נפוץ אך ללא הצדקה אמיתית, מכיוון ששכיחות ההתמכרות בחולים שנטלו תרופות נרקוטיות נמוכה מאוד. פרט לתרופות נרקוטיות ישנן דרכים נוספות לטיפול בכאבים כרוניים שלאחר ניתוח, ד”ר סנדלר תשמח להציג בפניכם את האופציות העומדות לרשותכם לטיפול בכאב כרוני שלאחר ניתוח.

  צור קשר עם העסק
  סקירות
  4
  Total Score 1 סקירה
  זמינות: מיקצועיות: עלות:
  השאר סקירה
  זמינות: מיקצועיות: עלות:

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *